Wkłady kominkowe

Wkłady kominkowe to jedne z najważniejszych elementów każdego kominka. Podczas ich wyboru warto kierować się zarówno względami praktycznymi, jak i wizualnymi.

Kominek zazwyczaj znajduje się w centralnej części domu. To przy nim gromadzi się cała rodzina, dlatego warto, aby jego wygląd i specyfika odzwierciedlała oczekiwania estetyczne i grzewcze.  Wkłady kominkowe zapewniają większą sprawność cieplną i mniejsze zużycie opału, niż w przypadku kominka otwartego. Poza tym, niwelują niebezpieczeństwo związane z wybuchem pożaru czy przedostaniem się spalin do pomieszczenia. W naszej ofercie znajdzie Państwo różnorodne wkłady kominkowe, zarówno z korpusem żeliwnym lub stalowym. W niektórych modelach, wnętrze dodatkowo zostało wyłożone płytami żeliwnymi lub szamotowymi. Szamot to materiał, który bardzo dobrze akumuluje ciepło, dzięki czemu kominek oddaje ciepło długo po wygaśnięciu ognia. Poza tym, wkłady kominkowe różnią się od siebie także rodzajem otwierania drzwiczek oraz szybą. Jeśli kominek ma być efektywnym źródłem ciepła, musi mieć odpowiednią moc. Dzienne zapotrzebowanie na ciepło w Państwa domu pomoże wyliczyć specjalista. Nasza firma proponuje najbardziej nowoczesne wkłady kominowe takich producentów, jak Hajduk, Artysto, Kratki.pl, Lechma czy Spartherm. Dzięki współpracy z znanymi i cenionymi markami,  mamy pewność, że polecamy Państwu produkty cechujące się niezawodnością, wysoką sprawnością działania i wyjątkową estetyką wykonania.
Zapraszamy do siedziby naszej firmy, która znajduje się w Krakowie, a także do kontaktu telefonicznego w celu złożenia zamówienia i uzyskania niezbędnych informacji dotyczących kominków.